top of page

Українських митців нагородили орденом Почесного легіону

Оновлено: 1 серп. 2023 р.Орден Почесного легіону. Фото: ФБ Олег Сенцов

Орден Почесного легіону присуджено українській письменниці Оксані Забужко та командирові взводу 47 омбр "Магура", режисеру та військовослужбовцю ЗСУ Олегу Сенцову. Видатні представники культурної та військової сфери України отримали цю високу нагороду з рук Посла Франції в Україні, Етьєна де Понсена.


Про це посол написав у Twitter у п’ятницю, 14 липня. Етьєн де Понсен від імені президента Еммануеля Макрона вручив відзнаки Забужко і Сенцову в саду Святої Софії.


"У цей Національний день 14 липня я мав би велику честь вручити від імені президента Емманюеля Макрона орден Почесного легіону двом видатним українцям – письменниці Оксані Забужко та режисерові Олегу Сенцову, постраждалому внаслідок бойових дій минулих вихідних”, – зазначив посол і опублікував відео з привітанням.

“Їх імена добре відомі у Франції та Європі, вони обидва нині борються за волю та незалежність України. Пані Забужко – на літературному фронті, а пан Сенцов – на полі бою. Хочу передати їм обом мої найщиріші та найпалкіші вітання”, – додав Етьєн де Понсен.


Орден Почесного легіону - найвища нагорода Франції, заснована у 1802 році за прикладом лицарських орденів. Її присуджує президент за військові або цивільні заслуги.


Фото з ФБ Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко)

Оксана Стефанівна висловила вдячність на сторінах соцмереж: "Merci bien pour vos félicitations pour m'avoir décerné le plus grand mérite de la République française - l'Ordre de la Légion d'honneur."


Олег Сенцов прокоментував свій орден у фейсбуці: “Служу народу України! Це наша спільна нагорода, усіх, хто зараз боронить Україну”.Разом з украінськими митцями посмертно нагороджений орденом Почесного легіону французький відеожурналіст AFP Арман Сольден, який помер у травні цього року під час інтенсивних бойових дій в районі Бахмута. Про загибель стало відомо 9 травня 2023 р. Арман Сольден став жертвою обстрілу, здійсненого російськими силами в районі Часового Яру. У цей час, разом з групою українських військових, команда AFP агентства перебувала під обстрілом залпами з ракетних систем "Град". Інші члени групи не постраждали.


Арман Солдін, народився в Сараєво, був громадянином Франції та працював в AFP з 2015 року. Він перебував в Україні з вересня, де займав посаду відеокоординатора AFP на території країни. Він регулярно виїздив на фронт у східній та південній частині України. Останній матеріал журналіста AFP Армана Сольдена перед загибеллю можна переглянути на каналі ВВС News Україна.


В Українській бібліотеці Нанту ви можете знайти збірку автобіографічних оповідань Олега Сенцова «Жизня». Цього тижня очікується поповнення двома книгами Оксани Забужко: 13-им видання славетного роману "Польові дослідження українського сексу" та есе про витоки сьогоднішньої російсько-української війни "Найдовша подорож". Запрошуємо до обговорення цих творів у коментарях.4 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page