top of page

Риби на даху

В якості анонсу, знайомимо Вас з нашою наступною гостею для онлайн зустрічі та її проєктами.


Українське видавництво "Риби на даху" виросло з ідеї, засіяної Ольгою Товпеко - кандидаткою наук з дитячої психології, яка вже з 2005 року допомагає батькам та дітям через індивідуальні консультації та розробку освітніх програм.


Все почалося з дитячої книги, яку Ольга написала для своїх синів - "Історія хлопчика Лева". Вона вирішила поділитися своїми думками та враженнями з дітьми перед сном, але ця ідея швидко переросла в щось більше, ніж просто розважальну книгу. Попит на ці книги був очевидним, їх популярність зросла, і з'явилася нова книга - "Історія про хлопчика Мишка".


 З початком повномасштабного вторгнення, коли вся країна переживала стрес та напругу, Ользі було важливо мати доступ до психологічної літератури українською мовою. Саме тоді зародилася ідея створення видавництва, яке могло б забезпечити цю потребу.


Назва "Риби на даху" виникла випадково, але вона стала символом несподіваності та міцного зв'язку. Книги, як риби на даху, вражають та надихають. Вони є поєднанням непоєднуваного, метафорою мрії та натхненням. Ольга згадує:


Трохи про назву “Риби на даху”. Вона також прийшла сама, а точніше “впала на голову”. Одного разу я відвідала Музей історії польських євреїв у Варшаві і побачила їх - риб на даху. Тварини, яких найменше чекаєш побачити вгорі, вражають. Цей наївний і водночас сильний образ для кожного може означати щось своє. Про що він? Поєднання непоєднуваного? Про викинутість з рідної стихії й почуття вразливості? Про мрію літати, незважаючи на обмеження? Японці вважають, що риби на даху закликають дощ і захищають від пожеж.

Сьогодні "Риби на даху" пропонує перші книги, які допомагають дітям і батькам зрозуміти та подолати складнощі. І це лише початок. Майбутні проекти включають переклади та нові видання, які продовжать носити в собі світло та розуміння.

Більше інформації та можливість замовлення книг можна знайти на сайті fishontheroof.com.


Наразі на сайті видавництва пропонують дві книги для дітей, які допоможуть впоратися з тривогою: "Історія хлопчика Лева, який боявся залишатися без мами" - книга, яка радує читача вже четвертий рік. Продано більше 8000 екземплярів і один з них є в нашій Шо бібліотеці. "Історія про хлопчика Мишка, який не хотів ходити в садок" - новинка про адаптацію дитини до садка, яка може перетворитися на справжню пригоду, варто лише допомогти малюку зрозуміти свої почуття і підтримати. Готується до друку книга американської психотерапевтки Лінди Голдмен для батьків і психологів, присвячену дитячій втраті: "Життя і втрата: як допомогти дитині, що горює".


"Історія хлопчика Лева": Подорож до подолання тривоги разом з вашою дитиною


Чи стикалися ви коли-небудь з тим, що ваша дитина відчуває тривогу, коли ви залишаєте її на деякий час? Це нормальне переживання, особливо для дітей, які тільки починають дорослішати. Але якщо тривога стає надто виснажливою, як для малюка, так і для вас, це може стати проблемою.

Книга "Історія хлопчика Лева" пропонує цікавий та захоплюючий спосіб допомогти вашій дитині подолати сепараційну тривогу. Вона перенесе вас у світ дитячих фантазій, наповнений вогнедишними драконами та злими розбійниками. Разом з головним героєм ви пройдете випробування та знайдете 3 ключі від замків, що сковують серце тривогою.

На прикладі цієї захоплюючої історії ви зможете допомогти вашій дитині знайти свої ключі від тривоги. Це просто та весело, особливо враховуючи те, що ці ключі завжди всередині неї!
Художниця Вікторія Кутукова створила чудові ілюстрації, які допомагають зануритися у світ героїв книги. Вікторія Кутукова закінчила Харківську академію дизайну та мистецтв у 2014 році та одразу ж провела свою першу персональну виставку в США. Там же вона відкрила свою студія малювання. Вже більше 10 років вона викладає живопис, малюнок, ілюстрацію для дітей та дорослих.


 "Історія хлопчика Мишка": Подорож до адаптації у дитячому садку


"Не піду в садок!" — кричить Мишко, починаючи новий етап свого життя. На нього чекають нові випробування, адже він знає, що доведеться розлучатися з мамою й татом. Справжня боротьба і пошук свого місця в новому середовищі — ось що чекає хлопчика.


Та як перетворити ці труднощі на захопливі пригоди? Як змінити сум розлуки на радість спілкування, а страх на довіру? Книжка "Історія хлопчика Мишка" підкаже відповіді на ці питання.

Написана дитячим психологом, ця книга допоможе батькам зрозуміти, як допомогти дитині адаптуватися до дитячого садка. Вона розповість дітям історію їхнього ровесника, який переживав ті самі випробування і знайшов вихід із складних ситуацій.


У книзі ви знайдете багато ситуацій, з якими зіткнеться дитина під час адаптації до садочка. Від установлення режиму сну та харчування до освоєння навичок гри з іншими дітьми та встановлення стосунків з вихователями. "Історія хлопчика Мишка" дасть вашій дитині можливість впізнати свої почуття й опрацювати труднощі на шляху до адаптації.


Ілюстрації до книги створили Катерина Чернявська та Анастасія Рівчак. Їх творчість додає казковості та життєвості персонажам, створюючи атмосферу довіри та затишку. Катерина Чернявська - ілюстраторка книг та дизайнерка персонажів. Творчість Катерини - це її пристрасть, тому персонажі завжди мов живі та зачаровують, до них хочеться посміхатись. Ще в 11 років Катя здобула перемогу в міжнародному конкурсі з композиції, а вже студенткою стала єдиною за всю історію Харківської державної академії дизайну і мистецтв, хто захистив на відмінно диплом англійською мовою. Анастасія Рівчак закінчила Київський університет технологій та дизайну в 2019 році, та отримала магістерську освіту за спеціальністю «дизайн». Працювала у сфері 3D зі сканами людей, а також створювала моделі оточення для ігор. Але згодом перейшла в ілюстрацію, яка й стала улюбленою справою та роботою.


Історія створення книги дуже цікава. Вона народилася з життєвого досвіду авторки, яка спостерігала адаптацію свого сина до дитячого садка. Ці моменти стали витканою в історію про Мишка, яка тепер допоможе іншим дітям та їхнім батькам.

Ми сподіваємося, що книга "Історія хлопчика Мишка" стане джерелом ідей для знаходження власного шляху в ході звикання до дитячого садочка. Нехай вона приносить радість та користь дітям та їхнім батькам протягом багатьох років спілкування та читання."Життя і втрата": Книга, що допомагає дітям подолати горе


Книга "Життя і втрата", що вийде з друку у квітні 2024 року, охоплює широкий спектр тем, пов'язаних із дитячим горем. Вона розповідає про втрату рідних людей, здібностей, дому, розлучення батьків чи рідних через різні обставини, такі як військова служба, хвороба, еміграція чи депортація.


Авторка книги, психотерапевт Лінда Голдман, подає детальні рекомендації, як підтримати дитину в горі, допомогти їй опрацювати свою втрату та знайти спосіб продовжити повноцінне життя. Тепер "Життя і втрата" доступна і українською мовою, що дозволить українським дітям отримати справжнє розуміння та підтримку.


Під час війни в Україні, пані Голдман активно допомагає українським дітям та їхнім родинам, які переживають трагедії і втрати через військові дії. Вона проводить тренінги, консультації та інші заходи, спрямовані на підтримку дітей та допомогу їм подолати горе.


Обкладинка книги "Життя і втрата" виконана талановитою художницею Вікторією Кутуковою. Її роботи відрізняються емоційною наповненістю та глибиною почуттів, що дозволяє їй передати тонкі відчуття та емоції на обкладинці книги.

"Життя і втрата" - це книга, яка стане надією та підтримкою для тисяч дітей та дорослих, які переживають горе та втрати. Вона вчить нас поважати почуття дітей, щоб допомогти їм зростати та набувати міцності перед випробуваннями життя.


Бібліотека Шо запрошує вас на зустріч з Ольгою Товпеко, де ви можете задати запитання про її нове видавництво і не тільки. Чекайте деталей дуже скоро!

12 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comentários


bottom of page