top of page

"Риба на даху", "Важливі" та надважливі проєкти Ольги Товпеко

Наш блог повертається до Вас з розповіддю про нашу гостю Ольгу Товпеко, відео з зустрічі з якої, ви можете переглянути на ютубі "Шо" .Ольга Товпеко - психологиня, кандидат психологічних наук, що працює з батьками і дітьми з 2005 року. За цей час вона провела більше 5000 індивідуальних консультацій та розробила більш ніж 30 освітніх, тренінгових, просвітницьких психологічних програм для дітей, батьків і спеціалістів.


Також Ольга авторка книжок  з психології: "Історія хлопчика Лева" та "Історія хлопчика Мишка".


"Історія хлопчика Лева" перенесе вас у світ дитячих фантазій, наповнених вогнедишними драконами та злими розбійниками. Разом з героєм ви пройдете випробування і знайдете 3 ключі від замків, що сковують сердце тривогою.

На прикладі цієї історії ви зможете підказати вашій дитині, як знайти свої ключі від тривоги. Це так просто та весело, особливо враховуючи те, що ці ключі завжди всередині тебе!


Книжка "Історія хлопчика Мишка" підкаже батькам, як допомогти дитині адаптуватися до дитячого садка. А дітям буде цікаво послухати історію їхнього ровесника та впевнитися у власних силах: якщо Мишкові вдалося впоратися, то й у них все вийде. Тоді садок подарує теплі стосунки з вихователями, гарних друзів та приємні спогади.


У листопаді 2022 року Ольга відкрила видавництво "Риби на даху", щоб видавати українські та перекладені психологічні книги."Під час блекаутів і обстрілів, смерті та болю говорити, писати, читати хотілося тільки українською. А от психологічна література на моїй полиці рідною мовою, на жаль, була в меншості.   Так у холодному й темному через відключення світла кабінеті в листопаді 2022 сформувалася світла ідея - відкрити психологічне видавництво. Воно буде видавати українські та перекладені психологічні книги і для дітей, і для батьків, і для спеціалістів."

Зараз в роботі видавництва книга відомої психотерапевтки Лінди Голдман. Книга «Життя і втрата» охоплює широкий спектр тем, які спричиняють дитяче горе: втрата рідної людини або власних здібностей, втрата оточення або домівки, розлучення батьків або розлука з рідними через військову службу, хвороба або еміграція, депортація або всиновлення тощо. Лінда Ґолдман є Ліцензованим клінічним професійним консультантом (LCPC) та Національно сертифікованим консультантом (NBCC). Вона працювала вчителем і консультантом у шкільній системі протягом майже двадцяти років. Під час війни росії проти України, пані Голдман активно допомагає українським дітям впоратися з викликами війни в ході співпраці з численними фондами та громадськими організаціями, що допомагають Україні.

На початку повномасштабного вторгнення, Ольга створила ГО "Важливі"  задля надання психологічної підтримки людям, чиє життя змінила війна. Мета "Важливих" - сприяти відновленню сотень і тисяч батьків і дітей України після руйнівного впливу війни на їхній психічний стан, розвитку навичок стійкості, укріплення надії, оптимізму та віднайдення ресурсів задля продовження сповненого сенсом і радості життя шляхом створення ефективної системи психологічної підтримки.


Говорили про важливе в проєктах і особистому житті, ділились життєвим досвідом, підтримкою. Чоловік Ольги - військовий психолог - зараз став до служби і надає таку важливу допомогу нашим захисникам та захисницям. В той же час Ольга працює з дружинами та дітьми військових. Служба одного з батьків створює фон постійного стресу та напруження, який може значним чином впливати на дітей. Вони не мають певності щодо майбутнього, знаходяться у постійній тривозі за життя і здоров’я близької людини, відчувають безсилля, страх, а іноді й свою інакшість і самотність.Такі діти потребують підтримки і уваги дорослих, а також безпечного простору і можливості обговорювати свої переживання.


За минулий рік команда провела 10 груп підтримки, в тому числі для жінок, які втратили рідних на війні.


На сьогоднішній момент в рамках ГО «Важливі» працюють:


  • групи підтримки для дітей від 7 до 12 років, які постраждали від війни;

  • групи підтримки для дружин військовослужбовців;

  • чат підтримки українських батьків.


В планах відкриття груп підтримки:


  • для жінок і дітей, які втратили рідних на війні;

  • для дітей військовослужбовців


Окрім груп підтримки, пропонує майстеркласи на найзатребуваніші теми. Майстер-класи актуальні для батьків з дітьми від 2 до 12 років. Також рекомендуємо вам доєднатися до її Instagram, де ви отримаєте багато цінних порад з виховання.Майстер-клас 1. «Як налагодити зв’язок з дитиною та встановлювати здорові кордони»

Майстер-клас 2. «Погана поведінка та істерики»

Майстер-клас 3. «Самооцінка та антибулінг»

Весь чистий прибуток від продажу квитків іде в фонд ГО «Важливі» на групи підтримки для дітей, дружин та вдів військовослужбовців.


Запрошуємо Вас подивитись відеозапис зустрічі, підписатись на інстаграм Ольги Товпеко та познайомитись з цікавою, багатогранною особою. Підтримуємо українське, де б ми не були!5 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page