top of page

Популярні читацькі клуби

Оновлено: 20 лют.

Напередодні старту нашого читацького клубу, хочемо познайомити вас з популярними читацькими клубами світу, які збирають тисячі читачів в свої онлайн спільноти та пропагують читання.


Онлайн книжковий клуб - це віртуальна зустріч книголюбів, які об'єднуються для читання та обговорення книг. Ці клуби можна знайти на різних платформах, таких як веб-сайти, групи у соціальних мережах або спеціалізовані додатки для книжкових клубів. Вони часто працюють подібно до традиційних клубів, що збираються особисто, але мають перевагу доступності з будь-якого місця. Це означає, що учасники можуть приєднатися з різних географічних місць, що сприяє різноманітному і широкому обговоренню.


Деякі онлайн книжкові клуби спеціалізуються на певних жанрах, таких як детективи, романи чи наукова література, тоді як інші можуть обирати книги з різноманітних жанрів. Структура онлайн книжкового клубу, як правило, включає розклад читання, регулярні сесії обговорення, а іноді навіть виступи авторів.


Різ Візерспун, Девід Боуі, Марк Цукерберг, Флоренс Уелч (Florence + The Machine) також створили онлайн книжкові клуби. Візерспун розповідає про книги, які їй сподобались, в інстаграмі, син Боуі перевів книжковий клуб батька після його смерті у твіттер-формат, а Цукерберг так взагалі організував собі публічний челендж – рік книжок, протягом якого він читав по книзі на тиждень і ділився враженнями у фейсбуку.


Книжковий клуб Опри Вінфрі
Книжковий клуб Опри діє вже понад 20 років і рекомендував велику різноманітність книг, які стали бестселерами. Клуб має значний вплив на видавничу індустрію, оскільки книги, які обираються, часто мають значний приріст у продажах. Книжковий клуб Опри - це відомий книжковий клуб, який був створений Опрою Вінфрі, американською ведучою телешоу, актрисою, продюсеркою та філантропом. Клуб був запущений у 1996 році і з того часу став одним з найвпливовіших і популярних книжкових клубів у світі. 70 найменувань книжок, які з’являлись у шоу Опри, були розпродані загальним тиражом 55 мільйонів копій.


«Я стала тим, ким я є зараз завдяки тому, що в ранньому віці навчилася читати. Читання відкрило переді мною цілий новий світ за межами ґрунтової дороги та ґанку бабусиного будинку в Міссісіпі. І я хочу, щоб цей досвід був у кожного», — нещодавно зізналася Опра.


Не всі автори були в захваті, що Опра обрала їхню книгу. Так Джонатан Франзен, чий роман «Поправки» (The Corrections) мали б читати фанати по всьому світу, висловився, що аудиторії Опри він видасться заскладним і що йому не подобається бути в одному ряду з іншими авторами, які, на його думку, часто пишуть занадто “пласкі” твори. Говорити з Джонатаном Вінфрі відмовилася і на шоу його не запросила.


Рік запуску: 1996

Членство: Відкрите для громадськості

Вибір книг: Опра особисто обирає книги для клубу

Жанри книг: Різноманітні жанри, включаючи художню та наукову літературуКнижковий клуб Різ Візерспун


Книжковий клуб акторки та продюсера Різ Візерспун став надзвичайно популярним з моменту його запуску у 2017 році. Актриса вибирає книги, які їй подобаються та які мають сильних жіночих персонажів. Обрані книги часто стають бестселерами. Клуб акцентує увагу на висвітленні та просуванні книг, написаних жінками, з особливим акцентом на історіях з сильними жіночими головними героїнями. Кожного місяця Різ вибирає книгу, яка їй подобається, і рекомендує її своїм членам клубу. Клуб має велике число прихильників і став відомим своїм впливом на продажі книг і привертанням уваги до менш відомих авторок.


Промоція кожної книги не завершується через місяць читання: у цьому книжковому клубі згадують визначні моменти в існуванні книг, котрі вже колись обиралися. Візерспун володіє талантом знаходити романи до того, як їхня популярність злітає до небес, а потім її продюсерська компанія Hello Sunshine знімає стрічки і серіали.


Акцент: Книги, написані жінками

Наголос: Історії з сильними жіночими головними героями

Вибір: Особиста рекомендація Різ, одна книга на місяць

Goodreads


Goodreads - це соціальна медіа-платформа для любителів книг, яка також має книжковий клуб. Книжковий клуб Goodreads має понад 20 мільйонів учасників. Він дозволяє користувачам обговорювати та рецензувати книги, а також брати участь у щомісячних обговореннях книжкового клубу. Книжковий клуб Goodreads був заснований у грудні 2006 року, створений Отісом Чендлером. Goodreads фокусується на зв'язуванні читачів з книгами, які їм сподобаються, надаючи рекомендації та сприяючи взаємодії у спільноті серед любителів книг.


Тип веб-сайту: Соціальна каталогізація

Заснований: Грудень 2006 року

Доступність: По всьому світу

Користувацька база: Понад 90 мільйонів користувачів

База даних книг: Понад 2,5 мільярда книг


The Rumpus


The Rumpus - книжковий клуб за підпискою, який щомісяця вибирає нову книгу для своїх учасників для читання та обговорення. Обрані книги часто мають літературну цінність і спонукають до роздумів, а книжковий клуб також проводить інтерв'ю з авторами та публікує ексклюзивний контент. The Rumpus - це популярний книжковий онлайн клуб, який об'єднує читачів для живих обговорень вибраних книг. Кожного місяця члени клубу отримують унікальну та різноманітну книгу, підібрану командою The Rumpus.


Жанри книг: Широкий спектр, від літературної прози до науки та поезії

Вартість: підписка з різними доступними планами

Платформа для обговорення: Онлайн форум і прямі чати

Участь авторів: Регулярні інтерв'ю з авторами та сесії питань та відповідей


Книжковий клуб The New York Times


The New York Times Book Club - це цифровий книжковий клуб, який щомісяця вибирає нову книгу для своїх учасників для читання та обговорення. Обрані книги часто стають бестселерами та отримують високі оцінки критиків, а також книжковий клуб організовує інтерв'ю з авторами та обговорення з редакторами книги. Книжковий клуб The New York Times - це популярний книжковий клуб, який є частиною The New York Times, широко визнаної газети заснованої у Сполучених Штатах. Книжковий клуб має на меті залучити читачів до обдуманих обговорень різноманітних книг у різних жанрах. Він надає платформу для членів для дослідження літературних творів, обміну інсайтами з іншими любителями книг. Книжковий клуб The New York Times поєднує зручність онлайн-спільноти з престижем та репутацією бренду The New York Times.


Членство: Відкрите для всіх бажаючих

Частота: Щомісячний вибір книги

Вибір книг: Підібрано редакторами The New York Times

Формат обговорення: Онлайн-форуми та живі заходи


Книжковий клуб Емми ВотсонАкторка та активістка Емма Вотсон запустила свій власний книжковий клуб у 2016 році, який називається "Наша спільна полиця". Книжковий клуб зосереджений на феміністській літературі та рекомендує книги. Книжковий клуб - це відмінний спосіб відкрити для себе нову феміністську літературу та зв'язатися з іншими активістами. Книжковий клуб Емми Вотсон - це популярна ініціатива онлайн книжкового клубу, започаткована британською акторкою та послом доброї волі ООН, Еммою Вотсон. Клуб акцентує увагу на виборі книг, що зосереджені на жіночому досвіді, гендерній рівності та соціальній справедливості. На момент написання цього матеріалу у сторінки Емми 349 000 читачів в Instagram, які обговорюють питання рівності, активності і соціальної відповідальності. Від першого посла доброї волі "ООН-Жінки" ми не очікували нічого меншого.


2016 року Емма Вотсон почала ховати книжки в лондонському і нью-йоркському метро, щоб ділитися з незнайомцям улюбленими романами. Серед них були "Мама, я і мама" Маї Енджелоу і "Моє життя на дорозі" Глорії Стайнем.


Платформа: Головним чином працює на Goodreads, Instagram та Twitter

Вибір книг: Підібрано Еммою Вотсон та командою; переважно феміністська література

Щомісячне читання: Одна книга обирається та оголошується на початку кожного місяця

Формат обговорення: Віртуальні обговорення на Goodreads, а також прямі ефіри на InstagramВикористані джерела


7 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page