top of page

Найкращі подкасти про українську в першу чергу) і світову літературу і культуру - для тих, хто любить слухати книжки

Оновлено: 23 бер.

Автор: Anton Biletskyi-Volokh


Тут 25 подкастів. Посилання надаю на платформу google podcasts - вона безкоштовна і працює на всіх типах гаджетів. Або ви можете по назві знайти ці подкасти на інших платформах подкастів типу Spotify и таке інше.Всі подкасти україномовні, і “живі” - останній випуск не раніше середини 2023. Для переходу на подкаст клікайте на посилання чи картинку.


  1. 30 найкращих українських оповідань. Підбірка тридцяти найкращих оповідань сучасних українських авторів. Подкаст зроблено за допомогою радіо НВ і Українського культурного фонду.


2. Вони написали історію - Розмови про те, як художні твори відображають 30 років незалежності України, веде подкаст Сергій Жадан. Цей підкаст тісно повязаний з подкастом “30 найкращих українських оповідань”


3. Вчися вухами | Українська література - Аудіо підручних зукраїнської літератури для старших класів. Проєкт громадської організації "Смарт освіта". За підтримки EDUCO Foundation


4. Вуса Тараса - подкаст від ентузіаста української літератури Максима Олександровича, в якому він розповідає про історію української літератури, начитує деякі твори і все навколо цього

5. Не про кріпаків - Кажуть, що українська література лише про журбу, тугу, горе та інші слова, які пропонує мова для позначення суму. Макс Тодоров та Марія Ніколенко розкривають українську літературу під іншим кутом, із рофлами, мемами та іншими інструментами, що доступні цим зумерам)

6. Книгосховище - Чи є місце для читання під час війни? На які книги варто звернути увагу зараз, а про які краще забути назавжди? Як змінюється сучасна українська література під впливом війни? Ці та інші питання Олена Гусейнова обговорює з відомими письменниками, видавцями, критиками, літературознавцями та іншими гостями подкасту «Книгосховище». Проект “Спільного мовлення”.


7. Шева, Леся і Франко - Подкаст Дарини Романської про українських класиків. Для тих, хто прогулював укрліт, але хоче знати, чим наші круті.


8. Вуса Гоголя - Подкаст від Gogol media, в якому українською мовою розбирають сучасну світову літературу. Два рази на місяць два невдахи без освіти і мізків розповідають про шедеври світової літератури. В цій пригоді вони пробираються крізь тонну розумних слів, жартують, матюкаються і пояснюють, чому читати — це кльово.


9. Kult: Podcast - Подкаст про культуру. Автори - літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко, викладачі Могилянки.


10. Перефарбований Лис - Подкаст про літературні основи світогляду українців. Читаємо українську класику і аналізуємо поведінкові сценарії.


11. Наразі без назви - подкаст, в якому Анастасія Євдокимова і Богдана Неборак ставлять одна одній складні питання про культуру й іноді читають книжки.


12. я включив не той подкаст - Ви включили не той подкаст, якщо шукаєте тут літературознавство, але ви на місці, коли вам знайома проста радість читання. От уявіть, що двоє ваших друзів у пабі обговорюють прочитане. Без академізму та претензійності, але з захопленням та пристрастю, жартами та місцями нецензурною лексикою.


13. Радіо «Астролябія» - Подкаст Видавництва «Астролябія».


14. Подкаст «Будинок Слово» - Будинок «Слово» створений про письменників та культурних діячів у Харкові на початку 30-х. Хвиля репресій зачепила 40 квартир із 66. Тут починається історія Розстріляного Відродження. Авторка проєкту – Анастасія Передрій. Ілюстрація Аліни Ольхович. Подкаст виготовлено за підтримки Українського культурного фонду та Міністерства культури Люксембургу.15. Правда і кривда - Це другий сезон подкасту “Правда і кривда: (ні)коли знову" про воєнну літературу. У десяти випусках ми будемо говорити про масштабні воєнні конфлікти, що сталися протягом ХХ-го та зачепило ХХІ століття, від Першої світової війни до російсько-української війни, що відбувається зараз. Ми забираємо мікрофон у метрополій. Будемо слухати голоси поневолених народів (передовсім, українців), які вирішили виборювати право на свободу, а також тих, які потрапили у війни не зі своєї волі. Приємного прослуховування!


16. BiblioBooks - Не знаєте що почитати? Шукаєте захоплюючі, цікаві, розумні, корисні книги? BiblioBooks створений саме для того, щоб зробити ваші пошуки успішними. Це справжній навігатор у безмежному книжковому океані: відгуки на прочитані книги, онлайн-читання видань, нариси, присвячені літературним датам та подіям, рекомендації щодо вибору книг тощо. Слухайте BiblioBooks, щоб бути в курсі літературного життя світу! Подкаст Сумської обласної бібліотеки ім. Шевченка.


17. Книжковий пульс - Подкаст, який розповість про події книговидавничого світу України. Обговоримо новини та новинки у щотижневому дайджесті. Ведуча — Поліна Тимченко.


18. Районна бібліотека - Старша бібліотекарка Марина Гекторівна – ваш провідниця у підземеллях світової літератури. Тільки контраверсійні твори; тільки зухвалі письменниці; БЕЗЛІЧ СПОЙЛЕРІВ.


19. Дефіляда: Таврія - Подкаст "Дефіляда" — це псевдодокументальні історії про українських письменників і письменниць. У третьому сезоні подорожуємо Таврією, підглядаємо в минуле, мішаємо факти з вигадкою і розказуємо історії, які не потрапили до підручників і біографій. 8 епізодів, 8 особистостей, 8 різних способів говорити про важливе. Авторки: Катерина Кіщинська, Юлія Мурашова, Катерина Андрійчук і Софія Туранська. Подкаст створений спільнотою Teenside ГО "безпробілів" за підтримки Українського Культурного Фонду.


20. Лабораторія нонфікшн Перший український подкаст про якісний нонфікшн. В першому сезоні Олександр Панасюк, а в другому Валерій Калниш разом з гостем обговорюють одну із книг видавництва «Лабораторія» та проблематику навколо теми та жанру. Проєкт створено видавництвом "Лабораторія" за підтримки першої аудіо книгарні "АБУК"


21. Акустика Тіней - Авторський подкаст Іванни Шкромиди про світову літературу22. Нескінченні історії . Подкаст про дитячі казки, у яких сховано більше мудрості, ніж ми пам'ятаємо з дитинства. Ольга Тадай, бізнес-менторка та підприємиця, двічі на місяць зустрічається з важливими діячами України, аби поговорити про казки з іншого ракурсу та знайти в ній нові сенси, що допоможуть у дорослому житті.


23. Непрочитане - Велика війна змусила багатьох українців врешті-решт відокремитися від імперських наративів і відійти від російської культури. Українські літератори мають бути почутими. Ідея проєкту «Непрочитане» — надати їм голос не лише на сторінках книжок, а також в аудіоформаті. Дикторка читає твори українських класиків та наших сучасників.


24. Наша класика - Знакові твори української та зарубіжної літератури з фондів Українського Радіо. Один дотик - і ви вже наодинці з культовими текстами.


25. Пішли писати - «Пішли писати» — подкаст письменниць Юлії Кубай та Олени Кузьміної Юлія — авторка книг «Душа» та «Ідеальність», двічі лауретка «Коронації слова». У подкасті письменниці діляться досвідом, практичними порадами та допомагають майбутнім авторам почати писати. Розвінчують міфи про письменництво та розповідають, як організувати робочий процес. Не обходять стороною і те, що зазвичай лишається «за лаштунками» книжкового бізнесу: болі, факапи, складнощі та перешкоди. Подкаст складається з 5 рубрик: власний досвід авторок, поради зі світобудови, робота з персонажами, інтерв'ю із запрошеними зірочками з українського книжкового бізнесу та відповідей на питання слухачів.Насолоджуйтесь прослуховуванням та пишіть в коментарях, що припало до душі.

6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page